Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentembed_google_map has a deprecated constructor in /marflow/plugins/content/embed_google_map/embed_google_map.php on line 18

Reduktory ciśnienia

Zawory redukcyjne mieszkowe BRV2 przeznaczone są do regulacji ciśnienia w instalacjach pary wodnej i gazów, np. sprężonego powietrza. Mogą być stosowane tam, gdzie ciśnienie dolotowe nie przekracza 19 bar, oraz nie jest wymagana dokładna stabilizacja ciśnienia zredukowanego.

Reduktory ciśnienia typu 44-0 B, 44-1 B - zawór zamyka, gdy wzrasta ciśnienie za zaworem.
Wartości zadane: od 0,2 bar do 20 bar
Przyłącza od G1 do G1, DN 15 do DN 25

W reduktorach DP zastosowano tzw. układ pilotowy, który daje lepszą (niż tradycyjne zawory redukcyjne) stabilność ciśnienia zredukowanego przy zmianach wydajności. Przeznaczone są dla pary wodnej i gazów. Korpusy z żeliwa sferoidalnego, staliwa i stali nierdzewnej. Zakres średnic DN15 do DN80. 

Zawory redukcyjne PREDU są proporcjonalnymi regulatorami bezpośredniego działania, redukującymi wyższe ciśnienie na wejściu do niższego na wyjściu. Redukcja ciśnienie polega na dławieniu/zamykaniu zaworu, w przypadku wzrostu nastawionego ciśnienia na wylocie.

Uniwersalne reduktory ciśnienia typu 41-23 znalazły zastosowanie do regulacji ciśnienia dla wartości zadanych od 5 mbar do 28 bar. Wzrost ciśnienia za zaworem powoduje jego zamykanie.
Zawory o średnicy nominalnej od DN 15 do DN 100

Zawór redukcyjny typu 5801 to mechaniczny regulator ciśnienia bezpośredniego działania.

Funkcja

Redukcja ciśnienia pary wodnej oraz niepalnych, obojętnych chemicznie gazów i cieczy. 

Zawory redukcyjne membranowe DRV przeznaczone są do regulacji ciśnienia w instalacjach pary wodnej, wody i sprężonego powietrza, jak również - przy wykonaniu specjalnym membrany siłownika z gumy nitrylowej (oznaczenie „N”) - dla olejów.